elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

2.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı Başlıyor

30.Enerji Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan 2.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı, 13–14 Ocak 2011 tarihlerinde WOW Convention Center’da sektörünün öncü kurumlarından üst düzey isimleri ve profesyonel ziyaretçileri ağırlamaya hazırlanıyor.A- A+
11.01.2011 tarihli yazı 5101 kez okunmuştur.

Enerji Verimliliği Kanunu'nun 2007 yılında ülkemizde yürürlüğe girmesinin ardından enerji verimliliği konusunda bilinci arttırmak, yapılan çalışmaları duyurmak ve uygulanabilecek projeleri değerlendirmek amacıyla enerji ile ilgili tüm sektörler, UEVF 2011'de buluşacak.

Ülkemizin de taraf olduğu 'İklim Değişikliği ve Kyoto Sözleşmeleri' yükümlülükleri içerisinde enerji verimliliğinin etkinliğinin görüşüleceği 2.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nın protokolü, enerji sektörünü kontrol eden isimleri bir araya getirecek.

Ulusal enerji verimliliğini değerlendirmek üzere, UEVF 2011'in açılış konuşmalarını; T.C.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Taner YILDIZ, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Nihat ERGÜN, T.C. Çevre ve Orman Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürü Sayın M. Kemal BÜYÜKMIHCI, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof. Dr. Nüket YETİŞ yapacaklar. Etkinliğin protokol konukları arasında T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU da bulunacak.

Uluslararası Enerji Ajansı Baş Ekonomisti Sayın Fatih BİROL, dünyada enerji verimliliğine duyulan ihtiyaç doğrultusunda izlenen politikalara değinerek, uygulanması gereken projeler hakkında bilgi vermek için UEVF 2011'in özel konuğu olarak Türkiye'ye geliyor. Etkinliğin özel konuklarından biri olan Koç Holding Yeni İş Geliştirme Koordinatörü, Koç Topluluğu Bilgi Grubu Yürütme Komitesi Başkanı Sayın Ali KOÇ, enerji verimliliği hususunda görüşlerini dinleyiciler ile paylaşmak üzere açılışta bulunacak.

UEVF 2011'nin ilk günü gerçekleşecek 'Enerji Verimliliği Strateji Belgesi' konulu panelin oturum başkanlığını TBMM Sanayi, Enerji, Tabii Kaynaklar ve Bilgi Tek. Komisyonu Üyesi Sayın Ali BAYRAMOĞLU, 'Enerji Verimliliği Aksiyon Planları' konulu panelin başkanlığını ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yrd. Sayın Selahattin ÇİMEN üstlenecek.

2.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nın ilk günü Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmasının Ödül Töreni gerçekleştirilecek. Sayın Taner YILDIZ tarafından sahiplerine verilecek ödüller ile enerji verimliliği konusunda daha teşvik edici çalışmalara aracı olması hedefleniyor. Enerjide verimliliği önemseyen ve çevreye duyarlı projelerin ve teknolojilerin ortaya çıkarılması, tanıtılması, yaygınlaştırılması ve teşvik edilmesi amacıyla bu yıl 11 inci kez düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışması (SENVER-11) ile 'Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri (SEVAP)', 'Enerji Verimli Endüstriyel Tesis (EVET)' ve 'Enerji Verimli Ürün (EVÜ)' olmak üzere üç ana gruptaki başarılı çalışmalar ödüllendirilecek.

Etkinliğin ilk akşamında düzenlenecek Ödül Töreni'nde; her sene Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Elektrik İşleri Etüt İdaresi Genel Müdürlüğü koordinasyonu ile TUBİTAK tarafından düzenlenen 'Enerji Verimliliği konulu Resim, Öykü ve Proje Yarışması'nın kazanan öğrencilerinin ödülleri de, T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet ÇUBUKÇU tarafından verilecek.

UEVF 2011'nin odak konularını oluşturan Enerji ve Çevre Teknolojileri, Karbon Piyasalarında Gelişmeler, Binalarda Enerji Performansı, Ulaşım ve Şehir Planlama, Yerinden Enerji Üretimi, Ulusal İklim Değişikliği Strateji Belgesi, Enerji Verimliliği Bilinci, Enerji Verimli Ürünler, Enerji Yönetimi hususları enerjinin gündemini yaratacak sektörün söz sahibi isimleri tarafından tartışılacak.

UEVF 2011, fuar ve forum kapsamı ile enerji sektörünü yöneten kurumlardan üst düzey konuşmacıları ve sektörün en güçlü firma yöneticilerini enerjide verimlilik için bir araya getirecek. Fuar kapsamında Beyaz Eşya, Aydınlatma, Elektrik ve Elektronik, Yapı (Yalıtım, Çimento-Beton, Isıtma-Soğutma), Motor Sistemleri, Enerji ve Çevre Teknolojileri, Perakende - Alışveriş Merkezleri, Bankalar - Finansman Kuruluşları, Yenilenebilir Enerji, Turizm, Akaryakıt, Otomotiv – Ulaşım, İletişim – Medya, Danışmanlık ve Eğitim Firmaları, İlgili Sektör Dernekleri, İlgili Kamu Kurum ve Kuruluşları, Valilikler, Belediyeler, Organize Sanayi Bölgeleri temsilcileri ve ürünleri profesyonel ziyaretçi kitlesi ile buluşacak.

Uluslararası gündemde en önemli konumda bulunan enerji sorunları ve çözümlerini görüşmek için, Sektörel Fuarcılık tarafından organize edilen 13 – 14 Ocak tarihlerinde WOW Convention Center'da düzenlenecek UEVF 2011- 2.Ulusal Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nda buluşmaya davetlisiniz.

UEVF 2011'in konu ve konuklarını içeren etkinlik programını www.uevf.com.tr'den takip edebilirsiniz.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar
Aktif etkinlik bulunmamaktadır.