elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Siemens Trafik Mühendisliği Çözümlerini Intertraffic 2017’de Tanıttı

Dünya çapında 900 şehirde hayata geçirdiği akıllı ulaşım sistemleriyle sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek şehirler oluşturulmasına önemli bir katkı sağlayan Siemens, trafik yönetimine getirdiği yenilikçi çözümlerini Intertraffic İstanbul 2017 Fuarı’nda tanıttı. Detaylar haberimizin devamında...A- A+
25.05.2017 tarihli yazı 2529 kez okunmuştur.
Ulaştırma sektörü profesyonellerini bir araya getirerek altyapı, trafik yönetimi, yol güvenliği ve park sistemleri alanında faaliyet gösteren 200 firma ve 79 ülkeden 5 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan Intertraffic İstanbul Fuarı, bu yıl 24-26 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde dokuzuncu kez kapılarını açtı.
 

Siemens de kentlerin ulaşım ve trafik yönetimine donanım ve yazılımlarıyla sunduğu üstün mühendislik çözümlerini, Intertraffic 2017’deki standında Tam Adaptif Trafik Yönetim Sistemleri, Kavşak Kontrol Cihazları, Trafik Sinyal Vericileri, Araç Sayım Kameraları, İhlal Tespit Sistemleri ve Sicore II Plaka Tanıma Kameraları, Tünel ve Köprü Otomasyon ve Kontrol Yazılımları (ITCC) başlıklarıyla tanıttı.
 
Siemens, trafik yönetim sistemlerinde başarısı kanıtlanmış ürünleri ve sunduğu tüm yenilikleri İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek Intertraffic 2017 Fuarı’nda, 10. salonda H3 numaralı standında sergiledi.

Siemens Global Satış Müdürü David Montgomery’nin de konuşmacı olarak yer aldığı fuarda, dünya kentlerinin ulaşım ve trafik yöntemlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

 
İlginizi Çekebilir: Yeşil Şehirler  için Yeşil Işık

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı Standı Ziyaret Etti
 
İntertraffic 2017 fuarı açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı Siemens standını ziyaret ederek trafik yönetim sistemleri ürünlerini inceledi.
 


Yenilikçi, Güvenli ve Akıllı Trafik Çözümleri


Şehir içi ve şehirlerarası yollarda anlık olarak trafiğin eğilimini izleyen, trafik sıkışıklığının başladığı yer ve nedenlerini sürekli ölçüp trafiğe gerekli müdahalelerde bulunulmasını sağlayan Siemens, hem donanım hem de yazılımlarıyla daha konforlu bir ulaşıma katkıda bulunuyor. Tam adaptif trafik yönetimi uygulamaları, trafik mühendisliğinde uzman kadro tarafından hazırlanan alanında öncü yazılım ve kavşak kontrol cihazları ile şehirlerin artan trafik yoğunluğunun önüne geçiyor.

Belirlenmiş, tanımlanmış, yasaklanmış bölgelerde yapılan hız, parklanma ve ücretli geçiş ihlallerini belirleyen yeni nesil Sicore II sisteminin, plaka tanıma kamerası ise tek bir çözümle, birden çok soruna etkili yanıtlar sunulmasını sağlıyor. Sicore II ile hastane, okul çevresi gibi bölgelerde hız limiti, şehirlerdeki araç trafiğine kapalı bölgelere giriş gibi ihlalleri yapan araçlar tespit edilebiliyor. Siemens Sicore II sistemi, kamera, yazılım, donanım, kayıt alma ve iletişim sistemini tek bir çözümde sunmasıyla diğer sistemlerden farklılaşıyor.
 
Siemens ile Tünellerde ve Köprülerde Tam Güvenlik

Siemens, ITCC (Akıllı Tünel Kontrol Merkezi) sistemi ile bir tünelin güvenlik, elektrik ve elektromekanik işlerini A’dan Z’ye gerçekleştiriyor. Bu alandaki uzmanlığı sayesinde Siemens Türkiye, Tünel Otomasyonu çözümlerinde Siemens’in global yetkinlik merkezleri arasında bulunuyor. Bugüne kadar Türkiye’de 90 km tünelin yapımını gerçekleştiren Siemens Türkiye, bu kapsamda tünele enerjinin getirilmesi ve dağıtımı, aydınlatma, havalandırma, tünel içi radyo sistemleri, güvenlik kameraları, sulu yangın söndürme sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemleriyle ilgili donanım ve yazılım sunuyor. Siemens ITCC çözümleri, Türkiye’deki birçok tünelde kullanılıyor, yolcu ve operatörlere maksimum güvenlik sunuyor.
 

Siemens köprü otomasyonunda da fark yaratıyor. Enerjinin getirilmesi ve dağıtımı, aydınlatma, CCTV, kartlı geçiş, acil çağrı, trafik kontrol sistemlerinin temini ve otomasyonun kurulması konusunda hizmet sunan Siemens’in Türkiye’de Boğaziçi, Fatih Sultan Mehmet, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Osmangazi Köprüsü gibi en önemli köprülerde imzası bulunuyor.Siemens Hakkında

Siemens AG (Berlin ve Münih), 165 yılı aşkın süredir mühendislikte mükemmellik, inovasyon, kalite ve güvenilirlik yönleriyle öne çıkan uluslararası bir teknoloji şirketidir. 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren şirket elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanmaktadır. Enerji ve kaynak verimli teknolojilerde dünyanın en büyük üreticilerinden biri olan Siemens aynı zamanda, off-shore rüzgar türbini inşasında, enerji üretimi amaçlı kombine çevrim türbini tedarikinde ve enerji iletimi çözümlerinde lider konumda bulunmaktadır. Siemens ayrıca, altyapı çözümleri ile endüstri için otomasyon ve yazılım çözümlerinde de öncülük yapmaktadır. Şirket, bunun yanında önemli medikal görüntüleme sistemleri (bilgisayarlı tomografi, manyetik rezonans vb.) tedarikçilerindendir ve laboratuvar diagnostiği ile birlikte klinik IT alanlarında da lider konumdadır. 30 Eylül 2016'da sona eren 2016 mali yılında şirketin elde ettiği toplam gerçekleşen satış geliri 79,6 milyar euro, net kârı ise 5,6 milyar eurodur. Eylül 2016 sonu itibariyle Siemens'in dünya genelindeki toplam çalışan sayısı yaklaşık 351.000'dir.

Ayrıntılı bilgi için www.siemens.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:

GÜNÜN FİRMASI