elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Elektrikport

Akıllı Rüzgar Çiftlikleri: Daha Düşük Maliyetlere Giden Yol

Akıllı Rüzgar Çiftlikleri: Daha Düşük Maliyetlere Giden Yol İster karasal ister deniz üstü olsun, rüzgar enerjisi tesislerine servis vermek zor olabiliyor. AB’nin fonladığı bir araştırma projesi olan VirtuWind, yerinde kurulum, devreye alma ve bakım ihtiyacını azaltmak için tasarlanmış yazılımlar geliştiriyor.

devam >>
IZTECH Comm’On 2017

IZTECH Comm’On 2017 Comm’On, IEEE İYTE öğrenci kulübünün içindeki bir alt grup olan, Communications Society tarafından bu sene 1 - 2 - 3 Mart 2017 tarihlerinde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde (İYTE), İnovasyon Merkezi'nde gerçekleşecektir.

devam >>
Güneş Enerjili Su Arıtma Teknolojisi

Güneş Enerjili Su Arıtma Teknolojisi Filmlere konu olan ıssız adada kalma sahnelerini geçmişte bırakacak bir teknoloji geliştirildi. Yaklaşık 2$’lık bir maliyetle geliştirilebilen bu cihaz güneş enerjisiyle çalışmakta ve tuzlu ya da kirli suyu içme suyuna dönüştürmektedir.

devam >>
Türkiye’nin En Büyük 2. Rüzgar Enerji Santrali Devreye Alındı

Türkiye’nin En Büyük 2. Rüzgar Enerji Santrali Devreye Alındı Dinar RES 200 MW kurulu gücü ile tamamlanarak devreye alındı. Dinar RES, yılda 564.000.000 kWs elektrik üreterek 235.000 konutun yıllık elektrik ihtiyacını karşılayacak.

devam >>
Yağlı Tip Trafo için Koruma Rölesi

Yağlı Tip Trafo için Koruma Rölesi DMCR (Detection, Measurementand Control Relay) yağlı tip trafo için koruma rölesi olarak tasarlanmıştır. Bu koruma rölesi sıcaklık, yağ ve gaz seviyesi gibi parametreleri kontrol eder ve trafoyu doğrudan korur.

devam >>
Siemens, WIN Eurasia Automation 2017’nin ‘Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı’ oldu

Siemens, WIN Eurasia Automation 2017’nin ‘Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı’ oldu Türkiye’nin en önemli otomasyon fuarı WIN Eurasia Automation 2017’de çalışmalarıyla Endüstri 4.0 alanında öncü olan Siemens Türkiye fuarın ‘Endüstri 4.0 Çözüm ortağı’ oldu.

devam >>
Siemens Healthineers’ten Laboratuvar Hizmetleri için Stratejik İşbirliği

Siemens Healthineers’ten Laboratuvar Hizmetleri için Stratejik İşbirliği Siemens Healthineers; DİA Holding ve Sağlık Bakanlığı işbirliğiyle, Kamu-Özel Sektör İşbirliği (KÖİ) projeleri kapsamında inşa edilerek işletilecek iki yeni hastanenin laboratuvar hizmetlerinin tamamını üstlendi. Detaylar içeriğin devamında...

devam >>
Siemens,  WIN EURASIA Automation 2017'nin “Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı” oldu

Siemens, WIN EURASIA Automation 2017'nin “Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı” oldu İmalat sanayinin lider fuarı WIN EURASIA Automation 2017, Siemens Türkiye'nin etkinliğin "Endüstri 4.0 Çözüm Ortağı" olmasıyla "Endüstri 4.0" mottosu doğrultusunda önemi bir adım daha atmış oldu.

devam >>
Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması | Kadir Has Üniversitesi - CESD

Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması | Kadir Has Üniversitesi - CESD Kadir Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından gerçekleştirilen, “Türkiye Toplumunun Enerji Tercihleri Araştırması”nın sonuçları açıklandı.

devam >>
Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi

Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi Enerjide arz güvenliği için kritik önem taşıyan ve 700 milyon $'a mal olan Tuz Gölü Doğalgaz Yeraltı Depolama Tesisi'nde gaz depolanmasına başlandı. Tuz Gölü Doğalgaz Yeraltı Depolama Tesisi’nde 2M Kablo’nun enstrümantasyon ve RS 485 bilgi ve iletişim kab...

devam >>
Toplam 769 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5