elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

EPDK'nın yeni başkanı seçildi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanlığı'na atanan Hasan Köktaş, yargıtayda yemin ederek görevine başladı.A- A+
25.02.2008 tarihli yazı 4716 kez okunmuştur.

Fatih Dönmez ve Zekeriya Gökşenli ise yemin ederek EPDK'da kurul üyeliği görevlerine başladılar. Yusuf Günay'ın 19 Kasım'da görev süresinin dolması ile boşalan EPDK Başkanlığı'na atanan Köktaş, bu nedenle altın hisseyi temsil ettiği Tüpraş Yönetim Kurulu'ndan ayrılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde çalışmış olan Köktaş dışında yeni Kurul üyelerinden Fatih Dönmez de İstanbul Büyükşehir Belediyesi kökenli. 1965 Bilecik doğumlu olan Dönmez, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik mezunu. NETAŞ, Türk Telekom, Siemens şirketlerinde çalışan Dönmez, 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ'ın genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi oldu. Belediye şirketlerinin yönetim kurullarında bulunan Dönmez son olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Genel Koordinatörlüğü görevini yürütüyordu.

Boş bulunan diğer Kurul üyeliğine atanan Zekeriya Gökşenli, 1962 Osmaniye doğumlu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Gökşenli, Türkiye Elektrik Kurumu Adana Müessesinde avukat olarak çalıştı. 1997'de TEAŞ'ta hukuk müşaviri olan Gökşenli, Yap-İşlet-Devret, işletme hakkı devri, mobil santral projelerinin hizmete alınmasında çalıştı. 2003 yılında TEİAŞ'ta 1. Hukuk Müşaviri olan Gökşenli, 2004 yılından EPDK'da grup başkanı oldu. Gökşenli son olarak EPDK Hukuk Dairesi Başkanlığı görevini yürütüyordu.


ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar