elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

WWF-Türkiye ve VİKO El Ele Verdi, Hedef; Dünya Saati

Elektrik anahtar ve priz sektöründe lider, sosyal sorumlulukta örnek kuruluş VİKO, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hayata geçirdiği projelerle bugüne ve geleceğe değer katmaya devam ediyor. Sürdürülebilirliği kurumsal bir değer olarak ele alan ve ürünlerinden, tesislerine, atık yönetiminden kurumsal sosyal sorumluluk projelerine kadar her süreçte, hepimiz sorumluyuz anlayışı ile örnek uygulamalar gerçekleştiren VİKO, 2015 Dünya Saati kampanyasını ana sponsor olarak destekliyor. Tüm dünyada eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan ve en büyük çevre hareketi olarak bilinen “Dünya Saati” kapsamında, 28 Mart Cumartesi günü 20:30-21:30 saatleri arasında ışıklar gelecek için kapanacak.A- A+
21.03.2015 tarihli yazı 9646 kez okunmuştur.

“Elektrik Anahtarları Kapatılarak Farkındalık Yaratacak“

Dünyada doğal kaynaklar hızla tükeniyor, küresel iklim değişikliği giderek daha büyük bir tehdit haline geliyor, çevre kirliliği ise her geçen gün artıyor. Bu üzücü tablo, aydınlık bir gelecek için hepimizin sorumluluk alması gereken bir dönemde olduğumuzu işaret ediyor. Bugüne kadar birçok kurumsal sosyal sorumluluk projesini başarı ile hayata geçirerek örnek olan VİKO, WWF-Türkiye tarafından yürütülen  Dünya Saati kampanyasına ana sponsor olarak destek vererek yaşama değer katmaya devam ediyor. 2007 yılında Avustralya’da WWF tarafından başlatılan, 2008 yılından itibaren küreselleşen Dünya Saati kampanyası yaklaşık 2 milyar kişinin desteklediği en büyük çevre hareketi olarak dikkat çekiyor.  

 


Kampanya, başta iklim değişikliği olmak üzere, doğal kaynakların bilinçsiz tüketimine ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu diğer tüm çevre sorunlarına ortak bir bilinç oluşturmayı, insanları sürdürülebilir yaşam için düşündürmeyi hedefliyor. 2014’teki Dünya Saati etkinliğine Türkiye’den 400’den fazla kurum katılmış, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Müzesi, Süleymaniye Cami, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin de bulunduğu 17 sembolik yapı da ışıklarını bir saat boyunca kapatarak bu küresel kampanyaya destek vermişti.
 

 
 
► İlginizi Çekebilir: VİKO'dan Dünya Saati Kampanyasına Destek


“Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat“

VİKO CEO’su Nusret Kayhan Apaydın “Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin ortak sorumluluğu.  Enerji verimliliği ülkemiz ve hatta tüm gezegenimiz için her geçen gün önem kazanan, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için alınacak sorumlulukların da önceliğini belirleyen bir kavram. Bu nedenle enerji verimliliği ve doğal kaynakların bilinçli kullanımı konularında “Hepimiz Sorumluyuz” anlayışı ile yaşam faaliyetlerimizi yürütmek durumundayız. VİKO olarak bu yıl “ Sürdürülebilir, aydınlık bir gelecek için “ sloganı ile bu önemli çevre hareketini ana sponsor olarak destekliyor ve ayrıca 28 Mart akşamı başta çalışanlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızı ışıklarını 1 saatliğine kapatmaya davet ediyoruz. Elektrik anahtarlarının kapatılması ile hayat bulacak bu kampanyaya verilecek her bir desteğin gelecek için katkı olduğuna inanıyor ve “ Gereksizse Kapat, Geleceği Aydınlat”  sözü ile herkesi bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum “ dedi.

Kaynak:

► 
 
Çağın Özçivit Çağın Özçivit Yazar Hakkında Tüm yazıları Mesaj gönder Yazdır