elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Klavyeli ATM'ler kullanıma açıldı

Yapı Kredi, harf girişinin de yapılabildiği ''Klavyeli ATM''leri müşterilerinin hizmetine sundu.A- A+
01.07.2010 tarihli yazı 5026 kez okunmuştur.

Yapı Kredi'den yapılan açıklamaya göre, para yatırma ve havale işlemlerinde açıklama yazmak isteyenlere kolaylık sağlayan klavyeli ATM'ler sayesinde müşteriler, işlemlerine ait açıklama bilgisi girebilecek ve girilen açıklama dekontlarda ve hesap hareketlerinde gösterilecek.

Ayrıca bu ATM'lerden Motorlu Taşıtlar Vergisi öderken plakaya ait harfler yazılarak ödeme işlemi gerçekleştirilebiliyor.

Üzerinde rakamların yanı sıra harflerin de bulunduğu özel klavyeye sahip ATM'ler ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Kocaeli ve Samsun'da seçilen lokasyonlarda kullanılmaya başlandı.

Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, konuya ilişkin, Yapı Kredi'nin ''Hizmette Sınır Yoktur'' anlayışı doğrultusunda müşterilerinin bankacılık işlemlerini daha rahat ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilmeleri için çalıştığını, bu doğrultuda Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek klavyeli ATM uygulamasını hayata geçirdiklerini belirtti.

Müşterilerin ihtiyaçlarını çok yakından takip ederek kendilerine en uygun çözümler sunmayı amaçladıklarını ifade eden Doğan, önümüzdeki dönemde müşterilerin e-posta adreslerini klavyeli ATM'lerden güncellemelerini sağlayacaklarını bildirdi.CNNTURK