elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

YAZARIN TÜM MAKALELERİ Muhammed Ahmet ALKAN

Tesla'nın Güneş Enerjili Evi Tura Çıktı

Tesla'nın Güneş Enerjili Evi Tura Çıktı Tesla, Tiny House adını verdiği güneş enerjili ev projesini kendi aracı olan Model X'in arkasına takarak tura çıkardı. Güneş enerjisi ile evin nasıl çalışabileceğini kamuoyuna göstermek isteyen firma, projeyi güneş enerjsinde oldukça önemli gelişmelerin y...

devam >>
Siemens Elektrikli Otoyol İnşa Edecek

Siemens Elektrikli Otoyol İnşa Edecek Sanayi devi Almanya'nın en köklü firmalarından Siemens kendi ülkesinden e-otoyol inşa edecek. İçten yanmalı motorların tamamen ortadan kaldırılması sözlerini sıkça duyduğumuz şu günlerde etkili bir yere sahip olabilecek proje ile ilgili detaylar haberimiz...

devam >>
Ultra İnce Yarı İletken Malzeme Geliştirildi

Ultra İnce Yarı İletken Malzeme Geliştirildi Stanford Üniversitesi mühendisleri uzun süredir yaptıkları ar-ge çalışmaları sonucunda ultra ince yarı iletken bir malzeme elde ettiler. Yapılan açıklamada malzemenin silisyumun gizli güçlerinden yararlandığı belirtildi.

devam >>
NASA’dan Atomik Roket Programı

NASA’dan Atomik Roket Programı Uzay araştırmalarında dünyanın en öncü kuruluşlarından olan NASA, BWX Teknolojileri firması ile roket teknolojilerinde önemli bir sıçrama yaratabilecek olan yeni teknolojiler üzerine kurulu bir sözleşmeye imza attı.

devam >>
Binalarda Enerji Kayıplarını Azaltmanın 3 Yolu

Binalarda Enerji Kayıplarını Azaltmanın 3 Yolu Elektrik enerjisi verimliliği günümüz enerji sektöründe oldukça önemli konulardan biri. En küçük devrelerden en büyük iletim hatlarına kadar birçok alanda elektrik enerjisinin nasıl en verimli şekilde kullanılması oldukça önemli. Bu içeriğimizde büyük yap...

devam >>
Robot Yılan Balığı: Envirobot

Robot Yılan Balığı: Envirobot İsviçreli araştırmacılar göllerin ve diğer su kaynaklarının kirlilik düzeylerini tespit edebilen yılan balığını andıran modüler bir robot geliştirdi. Önemli bir çevresel probleme çözüm olabilecek bu gelişmenin detayları haberimizde.

devam >>
Manuel Transfer Şalteri Kurulumu (16 Adımda)

Manuel Transfer Şalteri Kurulumu (16 Adımda) Bu içeriğimizde bir elektrik kesintisi anında yedek bir jeneratörün bulunduğu sistemde şebeke enerjisini kesip jeneratörü devreye almak için kullanılan manuel transfer anahtarlarının kurulumunu detaylı bir şekilde inceledik.

devam >>
Hyperloop One Kendi Hız Rekorunu Kırdı

Hyperloop One Kendi Hız Rekorunu Kırdı Elon Musk'ın en popüler projelerinden Hyperloop One gün geçtikçe hedeflenen amacına yaklaşıyor. Geçtiğimiz günlerde testlere giren Hyperloop One girdiği bu testlerden başarıyla çıkarak kendi rekorunu kırdı.

devam >>
Türkiye'nin İlk Yüzen GES'i Devreye Alındı

Türkiye'nin İlk Yüzen GES'i Devreye Alındı Dünyada oldukça hızlı şekilde yayılan yüzen güneş enerjisi santralleri (GES) Türkiye'de ilk kez Büyükçekmece Gölü üzerinde kuruldu. İstanbul Enerji ve İSKİ'nin ortak çalışmaları sonucu devreye alınan santralle ilgili detaylar haberimizde.

devam >>
Kaçak Akım Rölesi Çeşitleri

Kaçak Akım Rölesi Çeşitleri Kaçak akım röleleri elektrik tesisatlarında tesisatın ve insanın korunmasında oldukça büyük öneme sahip cihazlardır. Bu içeriğimizde kaçak akım rölelerinin çalışma prensibini, avantaj ve dezavantajlarını, çeşitlerini ele aldık.

devam >>
Toplam 108 içerik bulundu. Görüntülenen 1 - 10
1 2 3 4 5