elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Elektriksel Yalıtım Kaplaması Nedir? Ne İşe Yarar?

Alçak, orta ve yüksek gerilim olan çalışma alanlarında elektrik izolasyonu oldukça önemlidir. Çalışanların, bulundukları ortamın elektriksel risklerine karşı korunabilmeleri amacıyla özel olarak geliştirilen elektriksel yalıtım kaplaması (izoleli halı/yalıtkan paspas), ortamda bulunan elektriksel risklere karşı çalışanları koruma altına alırken, iş güvenliği gereklerini doğrudan yerine getiren bir ürün olarak da dikkatleri üzerine çekmektedir. Detaylar yazımızın devamında...



A- A+
04.05.2017 tarihli yazı 2664 kez okunmuştur.

Elektriksel Yalıtım Kaplaması Nedir? Ne İşe Yarar?


Amper Elektriksel Yalıtım Kaplaması, termoplastik (TPE) sınıfı bir malzemedir. Yağ ve çözücülere karşı oldukça dirençli olan ürün, aynı zamanda alev almayan yapıya sahiptir. Geri dönüşümü mümkündür, ekonomiktir, kolay yıpranmaz ve uzun ömürlüdür.
 


Petek Desen Gri (Sarı İkaz Şeritli)



Başlıca kullanım alanları;

Trafo merkezleri,
► Elektrik santralleri,
► Deney laboratuvarları,
► Makine ve elektrik pano önleri 

Kısacası ürün elektriksel risk bulunan tüm alanlarda kullanıma uygundur. Dielektrik dayanım değerleri TS 5119, EN 60243-1 ve TS EN 61111 standartlarına göre yapılmaktadır.

Genişliği 100 cm olan yalıtkan paspasların 2, 3 ve 5 mm kalınlıkta seçenekleri mevcuttur. Elektriksel risk olan yerlerde kullanıldığından, bu risk durumuna dikkat çekmek amacıyla her iki kenarında sarı ikaz şeritleri bulunmaktadır.


Petek Desen Siyah (Sarı İkaz Şeritli)


Ürün kV değerleri ve güncel stok/fiyat bilgileri için satis@amper.com.tr adresine mail gönderebilir, 444 87 83 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

Ürün broşürünü indirmek için tıklayın.





Kaynak:



Aktif etkinlik bulunmamaktadır.
ANKET
Endüstri 4.0 için En Hazır Sektör Hangisidir

Sonuçlar