elektrik port üyelik servisleri elektrik port üyelik servisleri

Bağdat Caddesi’nde iPhone 3G Çılgınlığı

Bağdat Caddesi’ndeki Turkcell mağazasında satışa sunulan iPhone 3G için saatler öncesinden kuyruklar oluştu.



A- A+
26.09.2008 tarihli yazı 2138 kez okunmuştur.

Bağdat Caddesi'ndeki Turkcell mağazasında satışa sunulan iPhone 3G için saatler öncesinden kuyruklar oluştu.



Turkcell, Apple ile yaptığı anlaşma uyarınca, dünyada büyük ilgi gören iPhone 3G'nin satışına 25 Eylül Perşembe gecesi saat 24:00'dan itibaren başladı. Bağdat Caddesi'ndeki Turkcell mağazasında satışa sunulan telefonlar için yoğun talep geldi. Sabaha kadar açık kalan mağazada yüzlerce telefon satıldı.



iPhone 3G çılgınlığının yaşandığı Bağdat Caddesi'ndeki etkinlikler saat 21.00'da başladı. Cenk&Erdem'in sunuculuğu yaptığı geceye, mankenler Tülin Şahin, Ece Sükan, Özge Ulusoy, Lig TV yorumcusu Melih Gümüşbıçak, şarkıcılar Mirkelam, Nev ve Gökhan Özen, futbolcu Servet Çetin, oyuncu Sinemis Candemir, Basketbol Milli Takımları Teknik Menajeri Harun Erdenay, Basketbol Milli Takımları İdari Menajeri Barbaros Akkaş gibi çok sayıda ünlü isim katıldı. Hazırlanan tanıtımlarda manken Ece Sükan, defile ve moda çekimi görüntülerini iPhone 3G üzerinden gelenlere izletti.



Gecede yapılan çekilişe form doldurarak katılan yüzlerce kişi arasından 50 kişi iPhone 3G kazandı. İlk iPhone 3G talihlisi Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv'in yaptığı çekilişle belirlendi. Telefona sahip olan ilk iPhone 3G tutkunlarına özel olarak hazırlanan tişört hediye edildi.



Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu, Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi olarak iPhone 3G'yi Türkiye'ye getirmekten ve Apple ile başarılı bir işbirliğine imza atmış olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Türkiye'yi mobil internetle Turkcell'in tanıştırdığını kaydeden Develioğlu, 'Mobil internetin gelişimi hayatımıza çok sayıda yenilik kazandırdı. iPhone 3G de kullanıcılarının hayatında, mobil internet ve multimedya deneyimini en ileri noktalara taşıyan yeniliklerden biri olacak. 35.4 milyon abonemizle Avrupa'nın en büyük 3 operatöründen biri olarak, bu prestijli ürünü müşterilerimizle buluşturmanın keyfini yaşıyoruz' dedi.



iPhone 3G, iPhone'nin devrim yaratan tüm özelliklerinin yanı sıra, iPhone 2.0 yazılımını da içeriyor. Bu yazılımda, iki kat daha süratli 3G şebeke erişimi, cihaz üzerinde lokasyona dayalı mobil servislerden yararlanmayı mümkün kılan güçlendirilmiş GPS var. Ayrıca Microsoft Exchange ActiveSync'i destekleyip Apple App Store'dan satın alınabilecek binlerce üçüncü parti uygulamasını da çalıştırıyor.